ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ

Οι μαθητές του σχολείου μπορούν να επισκέπτονται αυτό το χώρο και να υλοποιούν τις εργασίες που έχουν αναρτηθεί εδώ.

Διευθυντές Παραγωγικών μονάδων

Κατηγορίες: ΕΡΓΑΣΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ

ΟΜΑΔΟΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Το μέσο που χρησιμοποιεί η ομαδοσυνεργατική μέθοδος διδασκαλίας στο μάθημα της Τεχνολογίας Β’ Γυμνασίου, για την επίτευξη των στόχων του μαθήματος,  είναι η κατασκευή  ομοιόματος – μακέτας –  από τους μαθητές της ομάδας,  μιας πραγματικής παραγωγικής μονάδας.

Ευχή μας στο τέλος της σχολικής χρονιάς, οι στόχοι του μαθήματος μέσω της κατασκευής, να επιτευχούν με όσο το δυνατό πιο ευφάνταστο και δημιουργικό τρόπο.

Κατασκευή μακέτας βήμα βήμα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΜΑΔΟΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Καλημέρα κόσμε!