Γράμμα στον Άγιο Βασίλη

Την Τρίτη, 19 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης του σχολείου μας με την εκπαιδευτικό τους, κα Αναστασία Σαρκατζή, επισκέφτηκαν τα ΕΛΤΑ Μουζακίου και ταχυδρόμησαν τα γράμματά τους στον Άγιο Βασίλη.

Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες, με τη βοήθεια της δασκάλας τους,  έγραψαν ξεχωριστά

γράμμα τους, αξιοποιώντας  τη σχετική δράση των Ελληνικών Ταχυδρομείων (ΕΛ.ΤΑ.), με τίτλο «Γράψε ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη» (https://hohoho.elta.gr/) για να «βιώσουν» την επικοινωνία με τον αγαπημένο τους άγιο,  αλλά και να νιώσουν το πνεύμα της ιδιόχειρης αλληλογραφίας, αλλά και το πνεύμα των Χριστουγέννων.

Τα ΕΛ.ΤΑ. θα αναλάβουν, μετά τις γιορτές, να στείλουν μία γλυκιά απάντηση και στα παιδιά του σχολείου μας. Ως τότε «Καλά Χριστούγεννα» σε όλες και όλους!

santa 1 1 santa 2 το

Κατηγορίες: Χριστούγεννα | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γράμμα στον Άγιο Βασίλη

Μαθαίνω τις εποχές και τους μήνες

Κατηγορίες: Μελέτη Περιβάλλοντος | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθαίνω τις εποχές και τους μήνες

Χριστούγεννα στον κόσμο

Κατηγορίες: Χριστούγεννα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστούγεννα στον κόσμο

Ήρθαν τα Χριστούγεννα στην τάξη!

Περιμέναμε πώς και πώς να ξεκινήσουμε να στολίσουμε την τάξη μας με χριστουγεννιάτικες κατασκευές. Αρχίσαμε λοιπόν τη δημιουργία!

Κατηγορίες: Χριστούγεννα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ήρθαν τα Χριστούγεννα στην τάξη!