Διαγωνισμός μετάφρασης στο 13ο ΓΕΛ Λάρισας

Την Πέμπτη 27/11/14 , ώρα 11.00-13.00 , θα διεξαχθεί στο σχολείο μας  ο ευρωπαϊκός διαγωνισμός μετάφρασης , όπως και στα σχολεία των υπολοίπων κρατών-μελών της ΕΕ . Στο διαγωνισμό λαμβάνουν μέρος μαθητές γεννημένοι το 1997 , και οι οποίοι φοιτούν στα σχολεία που κληρώθηκαν – από κάθε κράτος-μέλος της ΕΕ , κληρώνονται τόσα σχολεία όσες και οι έδρες του αντίστοιχου κράτους-μέλους στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο . Έτσι , η Ελλάδα θα λάβει μέρος με 21 σχολεία. Ένας μαθητής θα επιλεγεί απο κάθε κράτος , και θα ταξιδέψει στις Βρυξέλλες τον Απρίλιο του 2015 για να παραλάβει το βραβείο του .

Καλή μας επιτυχία , λοιπόν , όπως άλλωστε και σε όλους τους μαθητές που θα πάρουν μέρος !!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαγωνισμός μετάφρασης στο 13ο ΓΕΛ Λάρισας

Καλημέρα κόσμε!