different cultures from around the world

Η εργασια αυτη πραγματοποιηθηκε απο μαθητριες της Α’ Ταξης του Γυμνασιου Τραγανου στα πλαισια του UNIT 5 , οπου εχουμε την παρουσιαση του Ηνωμενου Βασιλειου. Μετα το τελος του κεφαλαιου τα παιδια ενθαρρυνθηκαν να δημιουργησουν μια δικη τους παρουσιαση μιας διαφορετικης χωρας της αρεσκειας τους, ετσι ωστε να γνωρισουμε διαφορετικες χωρες και κουλτουρες και να ενισχυθει το αισθημα της πολυπολιτισμικοτητας στους μαθητες. Τα παιδια ανταποκριθηκαν με χαρα.

different cultures from around the world

Επισης, ακολουθει βιντεακι απο το teachertube,  με θεμα English songs

[teachertube 295750]

www.teachertube.com/video/alphabet-song-have-fun-teaching-295750 (συνδεσμος για το βιντεακι)