Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τύποι γραφημάτων Το παρακάτω Φύλλο Εργασίας δημιουργήθηκε ώστε οι μαθητές-τριες να μάθουν πώς μπορούν να αξιοποιήσουν τα Υπολογιστικά Φύλλα του Google Docs προκειμένου να φτιάξουν διαφόρων τύπων διαγράμματα βασισμένα σε ένα πίνακα δεδομένων. Το Φύλλο Εργασίας αφορά στο επιστημονικό πεδίο των Μαθηματικών της Στ’ τάξης Δημοτικού, στην 4η Ενότητα: Συλλογή και επεξεργασία δεδομένων, κεφ. 47, Το πήρες το μήνυμα; (Άλλοι τύποι γραφημάτων).

Καλημέρα κόσμε!