Eκπαιδευτικά λογισμικά του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου

Ο τίτλος του φορέα έχει αλλάξει πια και μιλάμε για Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής, όμως στην πλατφόρμα του Σχολικού δικτύου, στη σελίδα της Τεχνικής Στήριξης, θα βρείτε σε online μορφή το πιστοποιημένο εκπαιδευτικό λογισμικό για την Α’Βάθμια & Β’Βάθμια εκπαίδευση που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ανεξάρτητα από το λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή σας καθώς και τον φυλλομετρητή που έχετε επιλέξει.

Τα ίδια λογισμικά είναι διαθέσιμα και μπορείτε να κατεβάσετε τα εκτελέσιμα αρχεία τους από τον ιστότοπο e-yliko ακολουθώντας τις οδηγίες και τις προϋποθέσεις που το καθένα θέτει – σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζεται να έχει εγγραφεί πριν η σχολική σας μονάδα στην εκπαιδευτική πύλη και να διαθέτει τον αντίστοιχο κωδικό που θα σας ζητηθεί, όταν πάτε να μεταφορτώσετε το αντίστοιχο αρχείο.

Κατηγορίες: Γενικά. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.