Η ανταπόκρισή σας στην πρώτη έκκληση για βοήθεια προς τους πρόσφυγες μαθητές του 2ου Γυμνασίου Λαυρίου ξεπέρασε τις προσδοκίες μας. Εκτός από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς ανταποκρίθηκαν και ιδιώτες και επιχειρήσεις.

Να ξέρετε πως ο «οβολός» όλων σας ήταν σωτήριος για κάποιους.

Την περίοδο από τον Νοέμβριο του 2014 μέχρι και σήμερα, Μάρτιο του 2015 τα τρόφιμα που στείλατε μοιράστηκαν σε 32 οικογένειες με τουλάχιστον τέσσερα μέλη η καθεμία.

Τα τρόφιμα διανέμονται μέσω του σχολείου σε εβδομαδιαία βάση. Σε κάποιες περιπτώσεις, σε καθημερινή.

Σας καλούμε, όπως και όσο μπορείτε, να βοηθήσετε τον σύλλογο διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Λαυρίου να εξασφαλίσει αξιοπρεπή διαβίωση για τους πρόσφυγες μαθητές του μέχρι τον Ιούνιο.

Οι οικογένειες έχουν ανάγκη από τρόφιμα μακράς διάρκειας.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον διευθυντή του σχολείου κ. Μάκη Παπασπύρου στα 6936703687, 2292069225 (08.00-14.00) για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή για να συνεννοηθείτε για τη μεταφορά των τροφίμων.

Γιατί ίσως και να είμαστε πιο καλότυχοι από άλλους…

ΌΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΑΣ

Όμως ακόμα και κάτω από μας υπάρχουν

άλλα πατώματα