ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπητά μας παιδιά,
Ελπίζω να είστε καλά στην υγεία σας, εσείς μα και όλα τα αγαπημένα σας πρόσωπα.
Σας ενημερώνουμε για την εκκίνηση της διαδικασίας της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης από τις/τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, για την οποία θα ενημερωθείτε από την/τον εκπαιδευτικό του τμήματός σας, με τον οποίο θα έχετε πλέον μία ιδιαίτερη συνεργασία.
Θα πρέπει να αποσαφηνισθεί πως, αυτή η διαδικασία, με προγραμματισμό, μέσο και περιεχόμενο, που να μπορεί να ανταποκριθεί ο μεγαλύτερος αριθμός γονέων, κομβικό στόχο έχει τη δόμηση μίας τακτικής, προσιτής από τους περισσότερους μαθητές/γονείς, εκπαιδευτικής διαδραστικής επαφής/επικοινωνίας με το μαθητή για όσο απαιτηθεί, με σκοπό να τον κρατήσει σε εγρήγορση κι όχι για να υποκαταστήσει την καθημερινή σχολική διδασκαλία ή την προαγωγή/παράδοση νέας διδακτικής ύλης.

Εύχομαι γρήγορα όλες/οι να βγούμε από αυτή την περιπέτεια,
Σας εύχομαι δύναμη, υπομονή και καλή δημιουργική συνέχεια.

Ο Διευθυντής του Σχολείου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Καλημέρα κόσμε!