4.5

εργασία 4.4

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο εργασία 4.4

εργασία 4.3\ απλές εργασίες στο Ubuntu

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο εργασία 4.3\ απλές εργασίες στο Ubuntu

ubuntu -screenshot

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ubuntu -screenshot

Μέθοδος – εκπαιδευτική προσέγγιση CLIL

Η εκμάθηση της Αγγλικής γλώσσας κυρίως στην Επαγγελματική εκπαίδευση μπορεί να γίνει πιο αποτελεσματική με καλύτερα μαθησιακά αποτελέσματα  αν στη διδασκαλία μας εντάξουμε στοιχεία από τη μεθοδο CLIL ή ακόμη καλύτερα αν διδάσκουμε εφαρμόζοντας CLIL. H μέθοδος CLIL έχει χαρακτηριστεί ως η απόλυτη επικοινωνιακή μεθοδολογία, επειδή συνδυάζει την παροχή πλαισιού για αυθεντική επικοινωνία, έκθεση στη ξένη γλώσσα και δυνατότητα για ενεργό μάθηση.

Πληροφορίες πάνω σε διδασκαλία με CLIL  και πως μπορούμε να την εφαρμόσουμε στη Επαγγελματική εκπαίδευση και κατάρτιση, βλέπουμε στον παρακάτω σύνδεσμο

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μέθοδος – εκπαιδευτική προσέγγιση CLIL