anchatzich's blog

Υλικό για τους μαθητές

Παραδοσιακή κουζίνα της Ρόδου και διατροφή

Μάι 201421

Επισκεφτείτε τον ιστότοπο:http://a2topikikouzina.blogspot.gr/

Φεβ 201426

ΗΜΕΡΙΔΑ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΠΕ

Φεβ 201426

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

To Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Β/θμιας Εκπαίδευσης Δωδ/σου και η Σχολική Σύμβουλος Πληροφορικής, κα Καράκιζα σας προσκαλούν στην Ημερίδα με θέμα:

ΤΠΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28-02-14, 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΟΔΟΥ, 5:30 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

Σεμινάριο με θέμα «Διαχείριση Δυσκολιών Μάθησης και Προσαρμογής: Στρατηγικές και Τεχνικές Επικοινωνίας και Μάθησης»

Νοέ 201213

Το Μουσικό Σχολείο Ρόδου, στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης εκπαιδευτικών και σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αιγαίου, διοργανώνει κύκλο Εκπαιδευτικών Σεμιναρίων. Σκοπός είναι η ευαισθητοποίηση και ενημέρωση καθηγητών Δευτεροβάθμιας, αλλά και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχετικά με σύγχρονα θέματα της Παιδαγωγικής Επιστήμης και Ψυχολογίας, της Διδακτικής, της Κοινωνιολογίας της Εκπαίδευσης, καθώς και ποικίλα θέματα ευρύτερου προβληματισμού.

Το πρώτο σεμινάριο για τη φετινή σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί στις 21/11/2012, ώρα 5:30 μ.μ. στο αμφιθέατρο του σχολείου με θέμα: