Δημήτρης Μπέκος

Δάσκαλε, συνάδελφε και φίλε Δημήτρη Μπέκο, θα είσαι για πάντα στις καρδιές μας!

Δύο χρόνια χωρίς το Δημήτρη, το Δάσκαλο, το Συνάδελφο, το Φίλο! Φωτογραφίες του Δημήτρη.

Δείτε το βιντεάκι της Ζωής Δενδραμή με φωτογραφίες του Δημήτρη.

Την Παρασκευή 31/1/2014 στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε εκδήλωση μνήμης ως ελάχιστο φόρο τιμής προς τον αγαπημένο συνάδελφο, τον αγαπημένο καθηγητή, Δημήτρη Μπέκο, με αφορμή τη συμπλήρωση 3 ετών από το θάνατό του. Μετά από πρόσκληση μίλησε ο κ. Θάνος Καψάλης, Βιολόγος στο 1ο Λύκειο Ηλιούπολης, συγγραφέας του σχολικού βιβλίου Βιολογίας Β΄ Λυκείου Γενικής Παιδείας, κριτής του σχολικού βιβλίου Βιολογίας Γ΄ Λυκείου Γενικής Παιδείας, επί σειρά ετών αποσπασμένος στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο, υπεύθυνος της ιστοσελίδας biology4u.gr, συγγραφέας βοηθημάτων Βιολογίας και κυρίως συμφοιτητής και φίλος του Δημήτρη. Ο κ. Καψάλης παρουσίασε το θέμα της Εξέλιξης. Επίσης στην εκδήλωση συμμετείχε και μίλησε ο π. Θωμάς Βαμβίνης, Θεολόγος και Μαθηματικός, ως εκπρόσωπος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου κ. Ιεροθέου.

Δείτε φωτογραφίες, ακούστε τον κ. Καψάλη να μιλάει για τον ΔΑΡΒΙΝΟ, για τη ζωή και το έργο του, αποσπάσματα από την ομιλία του π. Θωμά Βαμβίνη, την παρουσίαση του κ. Καψάλη σε προβολή παρουσίασης (Εξέλιξη), σε προβολή παρουσίασης με αφήγηση (Εξέλιξη με αφήγηση) και σε αρχείο flash  και τέλος, μια ταινία με αποσπάσματα από τις ομιλίες των δύο καλεσμένων.

Κατηγορίες: Δημήτρης Μπέκος. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.