Βιωματική Δράση: “Ρατσισμός-Οι σχέσεις μεταξύ μας”

διαφορετικότητα

αρχείο λήψης (2)

Σκοπός της συγκεκριμένης βιωματικής δράσης είναι η καλλιέργεια δεξιοτήτων που θα βοηθήσουν τα παιδιά να δημιουργήσουν υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις, να αναπτύξουν αξίες και συμπεριφορές γνωρίζοντας καλύτερα τον εαυτό τους και τους άλλους και να λειτουργούν με υπευθυνότητα και κοινωνική ευαισθησία όταν έρχονται αντιμέτωποι με διαφορετικά πρόσωπα ή καταστάσεις.

Δουλέψαμε με τους μαθητές της Α’ Τάξης του Γυμνασίου Λούρου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, κάναμε ενδιαφέρουσες δραστηριότητες που μας οδήγησαν σε χρήσιμα συμπεράσματα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιωματική Δράση: “Ρατσισμός-Οι σχέσεις μεταξύ μας”

Καλημέρα κόσμε!