Ευχές

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 100ου Νηπιαγωγείου Αθηνών εύχονται χρόνια              πολλά, με υγεία, αγάπη, χαρά και δημιουργικότητα!

Christmas Ornament

“Christmas Ornament” από Creativity+ Timothy K Hamilton διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-nd-2.0

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές

To σχολείο μας

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο To σχολείο μας

Συνέδριο των Ηνωμένων Εθνών για την Κλιματική Αλλαγή 2021-COP26-WWF

Συνέδριο

SAVE THE PLANET!

“SAVE THE PLANET!” από Cesar Mascarenhas διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nd-2.0Save the Planet

“Save the Planet” από kwbridge διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-2.0Salve o planeta! Evite o disperdicio de agua (exceto para tirar foto dela) / Save the planet! Avoid the waste of water (except to take her picture)

“Salve o planeta! Evite o disperdicio de agua (exceto para tirar foto dela) / Save the planet! Avoid the waste of water (except to take her picture)” από Cesar I. Martins διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-2.0Young girl - our planet is worth saving - PeoplesClimate-Melb-IMG_8284

“Young girl – our planet is worth saving – PeoplesClimate-Melb-IMG_8284” από John Englart (Takver) διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-sa-2.0

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συνέδριο των Ηνωμένων Εθνών για την Κλιματική Αλλαγή 2021-COP26-WWF

Χριστούγεννα στο 100ο Νηπιαγωγείο Αθηνών.

Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν και η γιορτινή διάθεση στο Σχολείο μας περισσεύει… Χρώματα, μυρωδιά κανέλας, μουσικές και…σκανδαλιές! Πολύχρωμες κατασκευές και στολισμένο δέντρο, πεντανόστιμα κουλουράκια από τα χέρια των παιδιών και πολλές πολλές σκανδαλιές από τους καλικάντζαρους της Χριστουγεννιάτικης παράστασής μας!Μικροί και μεγάλοι απολαμβάνουμε τις προετοιμασίες και ανυπομονούμε να βρεθούμε όλοι μαζί, παιδιά, γονείς, εκπαιδευτικοί στο εργαστήριο κατασκευής χριστουγεννιάτικων στολιδιών και αφήγησης παραμυθιού που οργανώνει το Σχολείο μας.                                                                                                                        Καλές γιορτές!

christmas 2007

“christmas 2007” από paparutzi διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-2.0

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δράσεις | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστούγεννα στο 100ο Νηπιαγωγείο Αθηνών.