wordle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Επίσκεψη στην Εθνική Πινακοθήκη παράρτημα Κέρκυρας

Η 6η και 4η Δημοτικού του σχολείου μας (6ο Δημοτικό Κέρκυρας) πραγματοποίησε πρόσφατα άλλη μία επίσκεψη στο παράρτημα της Εθνικής Πινακοθήκης στην Κέρκυρα στα πλαίσια προγράμματος για τον El Greco.

Ήταν μία θαυμάσια επίσκεψη, καθώς η υπεύθυνη της πινακοθήκης  και ξεναγός μας, κυρία Μαρίνα, μας ταξίδεψε στο χώρο και το χρόνο  με τον χαρισματικό της τρόπο και με την συνεχή συμμετοχή των παιδιών κάλυψε και παρουσίασε όχι μόνο το θέμα μας, αλλά και έργα άλλων καλλιτεχνών διαφορετικών ιστορικών περιόδων.

Μην αμελήσετε μία επίσκεψη στην πινακοθήκη. Είναι πάντα εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και ποτέ αρκετή…..! Σύντομα θα θέλετε και εσείς και κυρίως τα παιδιά να την ξαναεπισκεφθείτε!

Επίσκεψη στην Εθνική Πινακοθήκη-παράρτημα Κέρκυρας

El Greco

[teachertube 157538]

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επίσκεψη στην Εθνική Πινακοθήκη παράρτημα Κέρκυρας