Η ΡΥΠΑΝΣΗ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ

Δείτε το στο slideshare.net
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΡΥΠΑΝΣΗ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ

Επαναληπτικές Ασκήσεις Χημείας Β Γυμνασίου

Στον χώρο αυτό θα βρείτε επαναληπτικές ασκήσεις Χημείας Β΄Γυμνασίου στα κεφάλαια 1 και 2.

ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ Β ΤΑΞΗΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επαναληπτικές Ασκήσεις Χημείας Β Γυμνασίου

Καλώς Ηρθατε!

Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε για να βοηθήσει τους μαθητές να κατανοήσουν έννοιες που αφορούν τη Χημεία, τη Βιολογία και τη Γεωγραφία στο Γυμνάσιο.

Η οπτικοποίηση εννοιών καθώς και η χρήση μοντέλων και προσομοιώσεων, όπως αποδεικνύεται, συμβάλλουν σημαντικά στην οικοδόμηση γνώσεων στο πεδίο των Φυσικών Επιστημών.

Πολλά είναι τα πλεονεκτήματα που αποκομίζονται με τη δύναμη τις εικόνας σε μια εμπλουτισμένη διδασκαλία, μεταξύ των οποίων, είναι ευκολότερο στους μαθητές να θυμούνται και να παρακολουθούν το περιεχόμενο διδασκαλίας, γίνονται πιο κατανοητές οι σύνθετες έννοιες των Φυσικών Επιστημών , η διδασκαλία γίνεται πιο ελκυστική με αποτέλεσμα να ενεργοποιείται και να συμμετέχει μεγαλύτερος αριθμός μαθητών με διαφορετικούς τρόπους μάθησης (οπτικό, ακουστικό κλπ), βελτιώνεται το μαθησιακό κλίμα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο