Το blog μου

Αθηνά Καραντίνου

Πάρνηθα – Το Πάρκο των Ψυχών

Δεκ 201711

Στην Πάρνηθα και συγκεκριμένα δίπλα στο πρώην ξενοδοχείο Ξενία ή,  όπως είναι ακόμα πιο γνωστό στο ευρύ κοινό, Σανατόριο, βρίσκεται ένα διαφορετικό από τα συνηθισμένα πάρκο, ¨Το πάρκο των ψυχών”.  Στο πάρκο αυτό, αντί για παιδικές χαρές  και ανθισμένα παρτέρια  συναντά κανείς γλυπτά, σμιλεμένα σε κορμούς δένδρων, που επιβίωσαν από την καταστροφική πυρκαγιά της Πάρνηθας το 2007.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πάρνηθα – Το Πάρκο των Ψυχών

Το ραγισμένο δοχείο

Δεκ 20178