Πώς νιώθει κάποιος με κινητική αναπηρία, με ρώτησε ο μαθητής μου..

Το δώρο: Μια συγκινητική ταινία μικρού μήκους με θέμα την κινητική αναπηρία ενός σκύλου..και όχι μόνο!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πώς νιώθει κάποιος με κινητική αναπηρία, με ρώτησε ο μαθητής μου..

Μαθαίνω για την εναλλαγή των εποχών!

Πού οφείλεται η εναλλαγή των εποχών; Ένα βίντεο που θα βοηθήσει τους μαθητές σας να κατανοήσουν το φαινόμενο αυτό.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθαίνω για την εναλλαγή των εποχών!

Η αξία της ισορροπημένης διατροφής!

Μία ενδιαφέρουσα παρουσίαση για την αξία της ισορροπημένης διατροφής, όπως επιμελήθηκε το διδακτικό προσωπικό του Δημοτικού Σχολείου Πολιχνίτου σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Πολιχνίτου και τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η αξία της ισορροπημένης διατροφής!

Καλές γιορτές από το Δημοτικό Σχολείο Σπετσών!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλές γιορτές από το Δημοτικό Σχολείο Σπετσών!