Wordle: flexibilite

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Τα καινούρια μου σχολεία

αρχείο λήψης (2)

Φέτος (σχολική χρονιά: 2013-2014) έχω την τύχη να διδάσκω σε τέσσερα καταπληκτικά Δημοτικά Σχολεία:

το 2ο Δημοτικό Σχολέιο Παραλίας,

το 3ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας

το Δημοτικό Σχολείο Βραχναιίκων και

το Δημοτικό Σχολείο Δεμενίκων.

Καθένα από αυτά έχει και κάτι ξεχωριστό να επιδείξει:

Κατά την περσινή σχολική χρονιά το 2ο Δ.Σ. Παραλίας είχε την ευκαιρία να επισκεφτεί την Αρχαία Ήλιδα και το φράγμα του Πηνειού.

Το Δ.Σ.Βραχναιίκων δημιούργησε ένα αυτοσχέδιο τραγούδι , στα πλαίσια “Αγωγής Υγείας” με τίτλο “Πλένω τα χέρια μου”.Ακούστε το!

Το Δ.Σ. Δεμενίκων, εκτός των άλλων, έχει δημιουργήσει μια ευφάνταστη , πανέξυπνη και δημιουργική γωνιά: english corner με το μαγικό χέρι της δασκάλας αγγλικών κας Μαυράκη Αλεξάνδρας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα καινούρια μου σχολεία

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!