Σεμινάριο για Διευθυντές/ντριες με τίτλο «Στήριξη και ενίσχυση του επαγγελματικού ρόλου των Διευθυντών»

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας του Δήμου Νέας Ιωνίας «ΙΡΙΔΑ»  οργανώνει σεμινάριο  για Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων Ν. Φιλαδέλφειας- Χαλκηδόνας με τίτλο «Στήριξη και ενίσχυση του επαγγελματικού ρόλου των Διευθυντών» με  στόχο την υποστήριξή τους στη σχολική καθημερινότητα.

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί στον χώρο του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας ΙΡΙΔΑ, Πριγκιποννήσων 4, Νέα Ιωνία Τ.Κ.14231, τηλ. 210-271566, με συντονίστριες την Πλεξίδα Ελένη, Επιστημονικά Υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης,  Ψυχολόγο, MA, συστημική ψυχοθεραπεύτρια και τη Χιόνη Μαρία, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας. Το σεμινάριο θα ξεκινήσει με μία δίωρη εισαγωγική διερευνητική συνάντηση αρχίζοντας από την Παρασκευή 1/12/2017 και ώρα 13.00 και εφόσον υπάρξει επιθυμία από τους συμμετέχοντες θα γίνουν άλλες δύο συναντήσεις.

Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Τετάρτη 29-11-2017 ηλεκτρονικά στο: agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr

Δείτε εδω το έγγραφο –>ΙΡΙΔΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣb

Αίτηση Συμμετοχής –> ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Διευθυντων ΙΡΙΔΑ

Ακριβές αντίγραφο  Αθήνα  22 /11/2017

Η Προϊσταμένη του τμήματος Εκπαιδευτικών  θεμάτων

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.