Έγκριση συνεργασίας Αγωγής Υγείας ΔΔΕ Α΄ Αθήνας με το Κ. Π. Ίριδα για το σχολικό έτος 2016-2017

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνέχεια της συνεργασίας της για δεύτερη χρονιά με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας του Δήμου Νέας Ιωνίας Ίριδα, μετά την με αρ. πρωτ. Φ20.1/159847/Δ2/28-9-2016 έγκριση του ΥΠΠΕΘ, θα υλοποιήσει ολοκληρωμένες παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς των σχολικών μονάδων Ν. Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας για ζητήματα πρόληψης χρήσης ουσιών, παραπτωματικών συμπεριφορών και γενικότερα θέματα προαγωγής της ψυχικής υγείας ανάλογα με τις ανάγκες των κοινοτήτων.

Οι  παρεμβάσεις θα μπορούσαν να αποτελέσουν τμήμα ενός ολοκληρωμένου προγράμματος αγωγής υγείας αντίστοιχης θεματολογίας.

Δείτε εδω το έγγραφο ->  ΙΡΙΔΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Β

Ακριβές αντίγραφο  Αθήνα  12 /10 / 2016Η Προϊσταμένη του   τμήματος   ΕΕκπαιδευτικών  θεμάτων

Κωνσταντίνα Πέππα

Δρ. Θεολογίας ΠΕ01

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.