Βιωματικό σεμινάριο με τίτλο «Λόλα, να ένα μήλο: Ενθυμούμενοι και αξιοποιώντας»

Η Υπεύθυνη Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων (ΣΣΝ) και η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Τμήμα Εκπαίδευσης και Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού του Οργανισμού κατά των Ναρκωτικών (ΟΚΑΝΑ) οργανώνουν βιωματικό διήμερο πιλοτικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς διάρκειας 9 ωρών με τίτλο «Λόλα, να ένα μήλο: Ενθυμούμενοι και αξιοποιώντας». Ο στόχος του σεμιναρίου είναι να ανακαλύψουμε τον τρόπο που μπορούμε να αξιοποιήσουμε τα αποθέματα δύναμης από την εμπειρία μας ως εκπαιδευτικοί και ως μαθητές/τριες.

Στοιχεία Σεμιναρίου:

Ημερομηνίες διεξαγωγής:  Τετάρτη 31/1/2018, 3.00-7.30

Παρασκευή 2/2/2018, 3.00-7.30

Χώρος διεξαγωγής: ΣΣΝ , Φιλήμωνος 19, 16ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών,          Μετρό Αμπελοκήπων, τηλ 210 6450891.

Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων:  25 άτομα

Συντονίστριες: Άννα Καπιόκα, κοινωνική λειτουργός/θεραπεύτρια, στέλεχος του Τμήματος Εκπαίδευσης του ΟΚΑΝΑ, Σοφία Κολοκυθά, Υπεύθυνη Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων (ΣΣΝ) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας και Χιόνη Μαρία, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας.

Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής στο σεμινάριο είναι η δέσμευση παρουσίας και τις δύο ημέρες. Απάντηση θα πάρετε ηλεκτρονικά δύο ημέρες πριν την έναρξη του σεμιναρίου ( στο μέηλ αποστολής της αίτησης).

Τελική ημερομηνία δήλωσης την Πέμπτη 25-1-2018 ηλεκτρονικά KAI στα δύο: agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr, mail@1ssn.att.sch.gr

Αίτηση Συμμετοχής —> ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ στο σεμινάριο ΣΣΝ ΑΥ

Αθήνα  17 / 1/ 2018

Η Προϊσταμένη του   τμήματος

Δημοσιεύθηκε στην Αγωγή Υγείας. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.