Παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης στο θέμα της προαγωγής της Εθελοντικής Αιμοδοσίας

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας θα υλοποιήσει κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2017-2018 παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης στο θέμα της προαγωγής της Εθελοντικής Αιμοδοσίας για μαθητές/τριες των σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης σε συνεργασία με τη Νοσοκομειακή Υπηρεσία Αιμοδοσίας του Γενικού Ογκολογικού Νοσοκομείου Κηφισιάς (Γ.Ο.Ν.Κ.) «ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ» μετά τη με αρ. πρωτ.Φ.20.1/198287/Δ2/16-11-2017 έγκριση του ΥΠΠΕΘ. Η ευαισθητοποίηση θα γίνεται από ομάδα που έχει συσταθεί στο Νοσοκομείο και αποτελείται από την Επισκέπτρια Υγείας, κα Τσέργα Μαρία και την Ιατρό Αιματολόγο, κα Ασπασία Αργυρού. Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν την παρέμβαση μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 210 3501553 και 210 3501562, κα Τσέργα Μαρία.

Αθήνα   8/12/ 2017

Δημοσιεύθηκε στην Αγωγή Υγείας. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.