Έγκριση παρεμβάσεων σε σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας για το σχολικό έτος 2016-2017

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αθηνά Πρόμαχος» οργανώνει παρεμβάσεις ευαισθητοποίησης σε  μαθητές/τριες για το σχολικό έτος 2016-2017 μετά την με αρ. πρωτ. Φ20.1/203184/Δ2/29-11-2016 έγκριση του ΥΠΠΕΘ, ως εξής:

1. Στο 43ο Γυμνάσιο Αθήνας.  Με θέμα την Ανάπτυξη υγιούς και υψηλής αυτοεκτίμησης στην εφηβεία
  2. Στο 14ο Γυμνάσιο Αθήνας . Με θέμα « Επιρροές και όρια»
  3. Στο 7ο Γυμνάσιο Αθήνας . Με θέμα : « Επικοινωνία και όρια»
  4. Στο 13ο Λύκειο Αθήνας. Με θέμα: « Επικοινωνία και Λήψη αποφάσεων»
  5. Στο 7ο Λύκειο Αθήνας.  Με θέμα: « Επιρροές και Λήψη αποφάσεων».

Οι παρεμβάσεις θα πραγματοποιούνται χωρίς να παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολικών μονάδων και μετά από συνεννόηση με τους Διευθυντές/ντριες και τον Σύλλογο Διδασκόντων αυτών.

Δείτε εδω το έγγραφο –> ΠΡΟΜΑΧΟΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΧΟΛΕΙΑ Β

Ακριβές αντίγραφο                                                Αθήνα  21 /12 / 2016Η Προϊσταμένη του   τμήματος ΕΕκπαιδευτικών  θεμάτων
Κωνσταντίνα Πέππα

Δρ. Θεολογίας ΠΕ01

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Εξαρτήσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.