ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΑΥΞΗΜΕΝΟΥΣ ΑΥΤΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ & ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ,

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.

Τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου σας καλωσορίζουμε και πάλι στο σχολείο μετά τις Χριστουγεννιάτικες Διακοπές. Την εβδομάδα αυτή πρέπει να κάνουμε τρία αυτοδιαγνωστικά τεστ, τη Δευτέρα, την Τρίτη και την Παρασκευή να τα εκτυπώσουμε (ή να τα γράψουμε χειρόγραφα) για να τα δείχνουν οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο το πρωί, κυρίως όμως να τα δηλώσουμε στη φόρμα edupass.gr από την προηγούμενη ημέρα.

Σας προωθούμε τη νέα εγκύκλιο για  covid 19 που πήραμε από τη Δ/νση ΠΕ Αν. Θ/νίκης και παρακαλούμε πολύ για την πιστή εφαρμογή της, προκειμένου να ανοίξει το σχολείο μας με ασφάλεια.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΔΙΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΒΑΓΙΩΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Διαβάστε τη νέα εγκύκλιο εδώ:

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Σύντομο Βιογραφικό

Γεννήθηκα το 1956, είμαι παντρεμένη με τον Σταμάτη Βαγιωνά, Επίτιμο Προϊστάμενο Τεχνικής Υπηρεσίας Δήμων του Νομού Θεσ/νίκης, και έχω τρία παιδιά. Σπούδασα Αγγλική Φιλολογία στο Α.Π.Θ., από όπου πήρα το πτυχίο μου το 1979. Μιλάω αρκετά καλά και τα Γαλλικά. Είμαι επίσης πτυχιούχος της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ. και κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου του Τομέα Ιστορικής Θεολογίας του Α.Π.Θ. με βαθμό «Άριστα» 9,91.

Διορίστηκα στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση την 22-09-1982 και υπηρέτησα διαδοχικά στο Τ.Ε.Λ. Ν. Μουδανιών, στο Γενικό Λύκειο Ν. Τρίγλιας και στο Γυμνάσιο Ν. Καλλικράτειας Νομού Χαλκιδικής. Το 1992 μετατάχθηκα στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση και υπηρέτησα σε διάφορα δημοτικά σχολεία της Θεσσαλονίκης. Την 22-08-2011 ανέλαβα Διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παραλίας Σταυρού Θεσ/νίκης, θέση στην οποία υπηρετώ μέχρι σήμερα.

Παρακολούθησα πλήθος σεμιναρίων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Μεταξύ άλλων «Μεθοδολογία διδασκαλίας Ξένης Γλώσσας» το καλοκαίρι του 1996 στο St. Clair’s της Οξφόρδης.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο