ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Γ΄ ΔΗΜ. ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Δραστηριότητα διατροφικών συνηθειών

ΦΥΛΛΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ:

Ερευνήσαμε τις διατροφικές συνήθειες των μαθητών της Γ τάξης του δημοτικού σχολείου Πυλάρου Κεφαλονιάς κατά τη διάρκεια των σχολικών διαλειμμάτων. Καταλήξαμε στα  δεδομένα που παρουσιάζονται στον παρακάτω πίνακα.

Κολατσιο Φρούτα Τυροπ Τοστ Μπισκ. Πατ/κια Κουλ. Κρουασ
Μαθητές 1 3 4 3 2 5 3

Στο παρακάτω γράφημα φαίνονται τα δεδομένα της έρευνας.

• Ποιο είναι το αγαπημένο σνακ των μαθητών στο σχολείο ; Ποιο είναι το λιγότερο αγαπημένο τους; Τι μαρτυρά ως προς τις διατροφικές τους συνήθειες;
  • Με ποιου άλλου είδους γράφημα θα μπορούσαμε να αναπαραστήσουμε τα δεδομένα μας;
  • Ποια είναι η άποψη των διατροφολόγων ως προς τα πιο υγιεινα σνακ; Ακολουθούμε αυτές τις συμβουλές;S5_ws_avgoustatou_antonia
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Γ΄ ΔΗΜ. ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

” Tα πάντα ρει και ουδέν μένει! “

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ” Tα πάντα ρει και ουδέν μένει! “

Χαιρετίζω τους νέους και παλιους bloggers!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χαιρετίζω τους νέους και παλιους bloggers!

Καλημέρα κόσμε!