Πασχαλινά παζλ

Ας φτιάξουμε παζλ!

Πατήστε με το ποντίκι πάνω σε κάθε κομμάτι, κρατήστε το πατημένο και μετακινήστε το για να το βάλετε στη σωστή θέση. Τότε θα ακουστεί ένα “κλικ” και θα ενωθεί. Συνεχίστε έτσι για φτιάξετε το παζλ.

Τι κρύβεται άραγε στις εικόνες;

Πασχαλινό παιχνίδι μνήμης

Να παίξουμε ένα παιχνίδι;

Πατήστε με το ποντίκι επάνω σε κάθε κάρτα και εκείνη θα ανοίξει. Έτσι θα βρείτε τις ίδιες, όπως στο memory που παίζουμε στο σχολείο. Όταν θα βρείτε ένα ζευγάρι, θα μείνει ανοιχτό. Συνεχίστε μέχρι να βρείτε όλα τα ζευγαράκια…Καλή διασκέδαση!

Ελάτε να θυμηθούμε…

Θέλετε να  ακούσουμε αγαπημένα μας τραγούδια;

Το ελεφαντάκι

Θυμάστε το ελεφαντάκι;

Ο μάγειρας

Να μαγειρέψουμε παραμύθια;

Ο παγωτατζής

Τι μας έρχεται στο μυαλό όταν το τραγουδάμε;

Καλωσόρισμα

Το σχολείο μας είναι στο διαδίκτυο!

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας! Η  αναζήτηση τρόπων επικοινωνίας στις ιδιαίτερες συνθήκες που ζούμε μας οδήγησε και στη δημιουργία του ιστολογίου μας.

Εδώ θα μπορούμε να συνεχίζουμε να μοιραζόμαστε εμπειρίες και χαμόγελα ακόμα και όταν το σχολείο μας είναι κλειστό.

Και όταν με το καλό ανταμωθούμε ξανά, θα έχετε τη δυνατότητα να βλέπετε τις δράσεις και τις εργασίες μας, τις εξορμήσεις και τις γιορτές μας και τις καλλιτεχνικές μας αναζητήσεις.

Θα βρίσκετε επίσης  εκπαιδευτικά παιχνίδια για τα παιδιά, προτάσεις για δραστηριότητες και βόλτες, βιβλία, εκπαιδευτικά άρθρα και ενημερώσεις για τους γονείς.

Καλή περιήγηση!