9ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΥΛΑΙΑΣ

H επίσκεψη του νηπιαγωγείου μας στο Messy Play, Art & Therapy – by Hehe

mesi playmesiplay3mesi play4mesiplay5

Συμμετοχή του νηπιαγωγείου μας στον διαγωνισμό “Followgreen”

followgreenΓια να ψηφίσετε πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο:  https://www.followgreen.gr/pilea-hortiatis/account/register
για να κάνετε εγγραφή και έπειτα από επιβεβαίωση που θα λάβετε στο e-mail που δηλώσατε κατά την εγγραφή, πραγματοποιήστε είσοδο συμπληρώνοντας το e- mail και τον κωδικό που δώσατε προηγουμένως.
Μετά την είσοδο στην αρχική σελίδα πατήστε την εικόνα που αφορά τη δράση ” THINK SMART THINK CITY” και πατήστε στο σύνδεσμο “Νηπιαγωγεία”. Το έργο μας εμφανίζεται πρώτο και μπορείτε να το ψηφίσετε ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ.

4 Απριλίου-Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας – Οι δράσεις μας

2 Απριλίου-Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Τιμώντας την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου μέσα από τις δράσεις των μικρών μας μαθητών/τριών

book title
Διαβάστε το βιβλίο στο StoryJumper

Εγγραφές μαθητών/τριων στα Νηπ/γεία για το σχ. έτος 2024-2025

εγγραφές 2024-2025

Ημέρα των 3 Ιεραρχών

Στα πλαίσια του εορτασμού των 3 Ιεραρχών, προστάτες της εκπαιδευτικής κοινότητας, πραγματοποιήθηκε Λειτουργία της Αρτοκλασίας εντός της σχολικής μας μονάδας.

Αρτοκλασία 3 Ιεραρχών

Καλωσήρθατε

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας 9ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΥΛΑΙΑΣ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén