Εκπαιδευτική επίσκεψη στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής!

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ  ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ Ασφάλεια στο δρόμο    Τον Κ.Ο.Κ αγαπώ. Με ασφάλεια κυκλοφορώ. Κύριος σκοπός του συγκεκριμένου προγράμματος για την Οδική Κυκλοφορία και Ασφάλεια είναι να γνωρίσουν τα παιδιά τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας, τον τρόπο με τον οποίο κινούνται τα οχήματα και οι πεζοί, να κατανοήσουν τους κανόνες της…Συνέχεια ανάγνωσης Εκπαιδευτική επίσκεψη στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής!

” Απλώνω ευτυχία – Δυναμώνω τη φλόγα της καρδιάς “.

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το άπλωμα της πιο ευτυχισμένης χρωματιστής μπουγάδας στον αύλειο χώρο της σχολικής μας μονάδας. Δείτε το παρακάτω video.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Οι εκπαιδευτικοί του 9ου Νηπιαγωγείου Γρεβενών σε συνεργασία με το Κέντρο ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ και τη ψυχολόγο της σχολικής μας μονάδας, σας προσκαλούν σε ημερίδα – ενημερωτική συνάντηση την Τετάρτη 17 Απριλίου 2024 στις 18:00, σε σχέση με το Σχέδιο Δράσης που εκπονείται με τίτλο: «Πηγαίνω στο Δημοτικό σχολείο από το Νηπιαγωγείο με κέφι και με…Συνέχεια ανάγνωσης ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

“Απλώνω ευτυχία – Δυναμώνω τη φλόγα στην καρδιά”.

Απλώνω ευτυχία. Στο πλαίσιο των στόχων της σχολικής μας μονάδας για την προαγωγή του εθελοντισμού, του πνεύματος αλληλεγγύης και της ευαισθητοποίησης των παιδιών, εκπονήθηκε η δράση « Απλώνω ευτυχία – Δυναμώνω τη φλόγα στην καρδιά », μία δράση του Συλλόγου Φλόγα, Σύλλογος Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική  Ασθένεια, η οποία διοργανώθηκε για πρώτη φορά στη χώρα…Συνέχεια ανάγνωσης “Απλώνω ευτυχία – Δυναμώνω τη φλόγα στην καρδιά”.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Διπλή είναι σήμερα γιορτή διπλή και η χαρά. Γιορτάζει η πατρίδα μας μαζί και η Παναγιά.   Εικοσιπέντε του Μαρτιού Η Λευτεριά γιορτάζει Ζήτω η Ελλάδα μας κάθε παιδί φωνάζει!                                                          …Συνέχεια ανάγνωσης ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!