Εκδήλωση για το Περιβάλλον – Δ΄ τάξης

Οι τελικές για φέτος εκδηλώσεις του σχολείου μας ξεκίνησαν με την Δ΄ τάξη, την Τετάρτη, 7 Ιουνίου, το απόγευμα. Στο πλαίσιο πολιτιστικού προγράμματος με τίτλο “Χρήσιμα ξανά” που εκπόνησε κατά την διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς, όλη η Δ΄ τάξη παρουσίασε δύο θεατρικά δρώμενα. Και τα δύο ήταν διασκευές εμπνευσμένες από τα βιβλία του Κώστα Μάγου. Στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, παρουσιάστηκε το “Σκουπιδιστάν“, σε διασκευή της δασκάλας κ. Ιωάννας Καρύδη. Στον προαύλιο χώρο του πέτρινου κτιρίου, παροσιάστηκε το “Μια νύχτα στη χωματερή“, παντομίμα-διασκευή της δασκάλας Θεατρικής Αγωγής κ. Μαρίας Λύκου.

Τα θεατρικά πλαισιώθηκαν από μια αξιόλογη έκθεση με κατασκευές των μαθητών και μαθητριών της Δ΄ τάξης από ανακυκλώσιμα υλικά.

Ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωση και την έκθεση.