9ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας

Χάρτης Χωροταξικής κατανομής 9ου Δημ. Σχ.Κέρκυρας.

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 18 Μαΐου, 2020 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χάρτης Χωροταξικής κατανομής 9ου Δημ. Σχ.Κέρκυρας.

•  Στο 9ο Δημοτικό Σολείο και 9ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας εγγράφονται

οι μαθητές που διαμένουν:

Αλεξάνδρου Παναγούλη (μονοί και ζυγοί αριθμοί), Λόφος Κογεβίνα: οδός Καπουτσίνοι, Φελιξ Λαμές (μονοί-ζυγοί αριθμοί) μέχρι οδό Ωρίωνος, οικισμοί Δάμπρα, Παναγιωπούλα, Παμφίλη Διασταύρωση Αλ. Παναγούλη – Εθνική Παλαιοκαστρίτσας μεχρι περιοχή Σολάρι (ζυγοί αριθμοί προς Λόφο Κογεβίνα), Η περιοχή που περικλείεται από τις οδούς Αλεξάνδρου Παναγούλη-Εθνική Παλαιοκαστρίτσας (εσωτερικός δρόμος Γ.Κ.Κ., Λόφος Ντάκου, περιοχή Ξενύχτη), Πλατυτέρας και νοητή γραμμής μέχρι Μιλτιάδη Μαργαρίτη.

Χάρτης περιοχής 9oυ Δ.Σ. Κέρκυρας

ΑΠΟΦΑΣΗ Χωροταξικής Κατανομής 2020-2021

Η περιοχή Σολάρι ανήκει στο Δημ. Σχ.Ποταμού

Έντυπο Α.Δ.Υ.Μ.

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 17 Ιουνίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έντυπο Α.Δ.Υ.Μ.

Famagusta

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 12 Ιουνίου, 2024 | Αγγλική Γλώσσα  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Famagusta

Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της χρονιάς, οι μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης, ευαισθητοποιημένοι πάνω στο Κυπριακό ζήτημα, συνέταξαν μια ομαδική επιστολή την οποία απευθύνουν στον Οργανισμό Ηνωμένων Εθνών με την ελπίδα να διευθετηθεί το θέμα, να επανέλθει η κανονικότητα στο νησί, και οι δυο κοινότητες να ζουν εφεξής αρμονικά.

Πρόσκληση Υποβολής Οικονομικών Προσφορών για Ημερήσια Εκδρομή στα Ιωάννινα

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 22 Μαΐου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση Υποβολής Οικονομικών Προσφορών για Ημερήσια Εκδρομή στα Ιωάννινα

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ_19052024

Μουσικό Γυμνάσιο Εγγραφές

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 26 Απριλίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μουσικό Γυμνάσιο Εγγραφές

26 Απρ 2024Εγκύκλιος 117162_ΕΓΓΡΑΦΕΣ_ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ Ν4800

Κέρκυρας 26610-91573 mail@gym-mous-kerkyr.ker.sch.gr

Λειτουργία Ψηφιακής Πλατφόρμας για την Σχολική Βία

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 12 Απριλίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λειτουργία Ψηφιακής Πλατφόρμας για την Σχολική Βία

Λειτουργία Ψηφιακής Πλατφόρμας για την Βία

Επιλογή Β΄ ξένης Γλώσσας στην Ε΄ τάξη

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 11 Απριλίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιλογή Β΄ ξένης Γλώσσας στην Ε΄ τάξη

ΥΠΕΥΘΥΝΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΓΟΝΕΑ

Οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος
2024-2025 στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου συμπληρώνουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του
παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και την καταθέτουν στον Διευθυντή/ντρια του Σχολείου τους έως την Τρίτη 30 Απριλίου 2024.

Β Ξένη Γλώσσα στην Ε τάξη

Υπεράριθμες αιτήσεις εγγραφών Α΄τάξη.

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 19 Μαρτίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Υπεράριθμες αιτήσεις εγγραφών Α΄τάξη.

2 Υπεράριθμές Εγγραφές Α τάξη

Αίτηση Εγγραφής Α΄Τάξη ( νέα )

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 29 Φεβρουαρίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αίτηση Εγγραφής Α΄Τάξη ( νέα )

2024 ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ Α΄ ΤΑΞΗ

Αίτηση Εγγραφής στην Α΄τάξη, ΑΔΥΜ, Αίτηση για Ολοήμερο (προαιρετικά)

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 29 Φεβρουαρίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αίτηση Εγγραφής στην Α΄τάξη, ΑΔΥΜ, Αίτηση για Ολοήμερο (προαιρετικά)

Αίτηση Εγγραφής στην Α’ τάξη

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΗΣ-ΣΤΟ-ΟΛΟΗΜΕΡΟ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α.Δ.Υ.Μ.

Εγγραφές για το Σχολικό Έτος 2024- 2025

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ | 29 Φεβρουαρίου, 2024 | Χωρίς κατηγορία  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές για το Σχολικό Έτος 2024- 2025

9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ – ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Εγγραφές για το Σχολικό Έτος 2024- 2025

Οι αιτήσεις θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024 (Ώρες: 08:30-12:00)

Στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από

1/1/2018 έως 31/12/2018)ΥΠΑΙΘ, Φ.6/21383/Δ1/28-2-20234
          Κάθε δημοτικό σχολείο έχει δική του σχολική περιφέρεια και σε αυτό

φοιτούν οι μαθητές που διαμένουν εντός των ορίων της.βλ. https://blogs.sch.gr/9dimkerk
Οι μαθητές εγγράφονται αποκλειστικά και μόνο στα όρια της σχολικής

περιφέρειας του Δημοτικού Σχολείου που ανήκουν (παρ2, άρθρο 5, Π.Δ. 79/2017(ΦΕΚ 109Α)

Προσοχή: Η φοίτηση στο 9ο νηπιαγωγείο δεν αποτελεί προϋπόθεση αυτοδίκαιης εγγραφής στο 9ο Δημοτικό Σχολείο.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1. Αίτηση εγγραφής (https://blogs.sch.gr/9dimkerk)
  2. Βεβαίωση φοίτησης στο Νηπιαγωγείο,                            (Τα έντυπα θα δοθούν  από το Νηπιαγωγείο)
  3. Ατομικό δελτίο Υγείας ( Α.Δ.Υ.Μ. – https://blogs.sch.gr/9dimkerk)
  4. Βιβλιάριο υγείας από το οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα

εμβόλια )

5.Αποδεικτικό στοιχείο  από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή όπως:

Απόσπασμα  Εκτύπωσης της Τελευταίας Δήλωσης Φορολογίας εισοδήματος E.1 από taxis.gr που να περιέχει τους πίνακες 1 με στοιχεία φορολογούμενου & 5   κύριας κατοικίας με ΣΒΗΣΜΕΝΑ  τα οικονομικά στοιχεία.

(Οι Διευθυντές των σχολείων ελέγχουν με ιδιαίτερη προσοχή το αποδεικτικό στοιχείο, προκειμένου οι αιτήσεις εγγραφής να υποβάλλονται αποκλειστικά και μόνο στο σχολείο  που ανήκουν οι μαθητές σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας. άρθ 5,ΠΔ79/2017ΦΕΚ 109-άρθρ 23,ν.4559/2018ΦΕΚ 142.)

Ηλίας Μπουργουτζής

συνεχίστε την αναζήτηση »