cropped cropped cropped 9dimilioup 1

Καλωσήρθατε

Άρθρο Μόνιμα στην Πρώτη Σελίδα

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας 9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Εκεί μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο σχολείο μας, τον κανονισμό λειτουργίας, τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ 9ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2024-25

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΨΗ ΘΕΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥ

image028

Πρόγραμμα λειτουργίας σχολείου – Δευτέρα

Από τη Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2024, το ολοήμερο θα λειτουργεί κανονικά μέχρι τις 16:00 μ.μ. για όλες τις τάξεις. Η πρωινή ζώνη θα τεθεί σε λειτουργία προσεχώς.

Ανακοίνωση προγράμματος λειτουργίας σχολείου για την Παρασκευή

Την Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου, το σχολείο μας θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι τις 13:15 μ.μ. και το ολοήμερο μέχρι τις 15:00 μ.μ. ΜΟΝΟ για τα παιδιά της Ά και Β´ Τάξης.

Η νέα σχολική χρονιά ξεκίνησε με ένα ξεχωριστό…ποδαρικό!

image0 3

Μα φυσικά εννοούμε την υπέροχη χελώνα που το σχολείο μας φιλοξενεί στον πίσω κήπο του σχολικού συγκροτήματος χρόνια τώρα, ένα πλάσμα αγαπητό από μικρούς και μεγάλους.

Έναρξη σχολικής χρονιάς-Αγιασμός

image1 2 image0 2

Στις 11 Σεπτέμβρη και ώρα 9:00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Οι γονείς της πρώτης θα έχουν ένα καλωσόρισμα από την δασκάλα της τάξης.

Την Πέμπτη οι μαθητές και οι μαθήτριες θα έρθουν με τις σχολικές τους τσάντες για να παραλάβουν τα βιβλία τους. Θα σχολάσουν κανονικά στις 13:15 μ.μ. Το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Ευχόμαστε μια όμορφη και δημιουργική χρονιά!

ΔΩΡΕΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

image027

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τις τράπεζες Alpha Bank και Eurobank για τη δωρεά ηλεκτρονικών υπολογιστών και καρεκλών, καθώς και τον γονέα του σχολείου μας κ. Πετρομανιάτη,που τις μετέφερε από τις αποθήκες της τράπεζας στο χώρο του σχολείου.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΛΕΙΟΔΟΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ

image026 image116 image211 image38

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

image025

Η διευθύντρια και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης σας εύχονται ένα όμορφο και δημιουργικό καλοκαίρι.

Επίσης στα παιδιά που αποφοίτησαν από την Στ’ Τάξη, ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία και να πραγματοποιήσουν όλα τα όνειρα τους.

Καλό Καλοκαίρι!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών της Στ’ Τάξης  στα Γυμνάσια θα ανακοινωθούν από το σχολείο μας την Τετάρτη 19 Ιουνίου.

Σελίδα 1 από 7

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén