Διανομή φρούτων,γάλακτος και λαχανικών

Συνεχίζεται για δεύτερη χρονιά στο σχολείο μας  η υλοποίηση του προγράμματος που οργανώνει το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων “Διανομή φρούτων,γάλακτος και λαχανικών στα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου”.

Ήδη ξεκίνησαν οι πρώτες παραλαβές και θα συνεχιστούν ως το τέλος της σχολικής χρονιάς.

Τα φρούτα και τα λαχανικά διανέμονται  σε κομψές χάρτινες συσκευασίες και το γάλα σε κουτιά 250 ml.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες έχουν αγκαλιάσει το πρόγραμμα, περιμένουν με ανυπομονησία τις παραλαβές φρούτων,γάλακτος και λαχανικών και συχνά τα απολαμβάνουν κατά  τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Άλλες φορές τα παραλαμβάνουν στο τέλος της σχολικής ημέρας και  τα μεταφέρουν στο σπίτι τους.

Εμείς χαιρόμαστε που βλέπουμε τους μαθητές μας να τρέφονται με υγιεινά προϊόντα!!