Αν και το σχολείο παρέμεινε κλειστό για δύο εβδομάδες, για μαθητές και εκπαιδευτικούς,  λόγω των διακοπών του Πάσχα,   είχαμε μεριμνήσει να πραγματοποιηθούν διάφορες εργασίες,  οι οποίες ολοκληρώθηκαν το  συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

Οι εργασίες αυτές ήταν:  η  κατασκευή και ητοποθέτηση κιγκλιδωμάτων στη μάντρα που χωρίζει το Δημοτικό από το Νηπιαγωγείο, η  κατασκευή δικτύου απόρροιας όμβριων υδάτων κοντά στις βρύσες στο κάτω προαύλιο, η στεγανοποίηση στις ζαρντινιές στο πάνω προαύλιο προς αποφυγή δημιουργίας υγρασίας, η  επισκευή του δαπέδου και η διαγράμμιση του γηπέδου handball στο πάνω προαύλιο, το βάψιμο των εξωτερικών τοίχων στον προαύλιο χώρο, με σκοπό την όσο το δυνατόν καλύτερη συντήρηση και βελτίωση του σχολικού κτηρίου.

Για την υλοποίηση όλων αυτών των εργασιών ευχαριστούμε τη Σχολική Επιτροπή ΠΕ του Δ. Αμαρουσίου και ιδιαιτέρως την Πρόεδρό της κ. Ελένη Βλάχου – Σταματάκη.