ΧΡ. ΠΑΖ. 2016Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2016 θα πραγματοποιηθούν:

• η χριστουγεννιάτικη γιορτή από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄ τάξης στις 10.00-11.30
  • το χριστουγεννιάτικο παζάρι του σχολείου στις 11.30-13.15 και
  • η επίδοση της βαθμολογίας για το  Α΄ τρίμηνο του σχολ. έτους 2016-17 στις 13.15- 14.00

H βαθμολογία του Α’ τριμήνου θα δοθεί στους γονείς/κηδεμόνες στις αίθουσες του κάθε τμήματος.  Κατά τις ίδιες ώρες μπορούν να προσέρχονται και οι γονείς/κηδεμόνες των τάξεων Α΄& Β΄, για τις οποίες δεν προβλέπεται βαθμολογική αξιολόγηση των μαθητών, προκειμένου να ενημερωθούν περιγραφικά για την επίδοση των παιδιών/κηδεμονευομένων τους.

έλεγχος

Επίσης, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τα Χριστούγεννα και τις εορτές που πλησιάζουν, ζητάμε και τη δική σας συμβολή στο χριστουγεννιάτικο παζάρι, με την παραγωγή από κοινού με τα παιδιά σας ενός γλυκίσματος (κέικ, σοκολατάκια, τρουφάκια, μπισκότα, μαρμελάδες, κουλουράκια, κουραμπιέδες, μελομακάρονα, κατασκευές από ζαχαρόπαστα κ.ά.) ή χειροτεχνημάτων (κοσμήματα, χριστουγεννιάτικα διακοσμητικά κ.ά.), συσκευασμένα σε μορφή δώρου, προκειμένου να προσφερθούν στο χριστουγεννιάτικο παζάρι, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν, για να καλυφθούν διάφορες ανάγκες του σχολείου και για κοινωνική προσφορά.

Όσοι από εσάς ετοιμάσετε κάτι, θα πρέπει να το φέρετε στο σχολείο την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016.