Αρχείο για "19 Νοεμβρίου 2016"

Ετήσια φωτογράφιση μαθητών/τριών

photografisi 14Την Πέμπτη 24 Νοέμβρη 2016, θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου η ετήσια φωτογράφιση των μαθητών/τριών, για τη δημιουργία  πακέτου φωτογραφιών και ημερολογίου της χρονιάς 2017. Υπεύθυνος για τη φωτογράφιση είναι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου. Για να διαβάσετε τη σχετική ανακοίνωση πατήστε εδώ  και για να ενημερώνεστε για τις δράσεις του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, μπορείτε να επισκέφτεστε τη σελίδα “Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων” της ιστοσελίδας μας.

Τοποθέτηση προστατευτικών στις μπασκέτες

Χθες, 18 Νοεμβρίου 2016, για τη μεγαλύτερη ασφάλεια και προστασία των μαθητών/τριών μας, τοποθετήθηκαν προστατευτικά στις μπασκέτες,  που βρίσκονται στο κάτω προαύλιο.

Α΄ άσκηση σεισμού

DSC05681ΒΧθες, 18 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 09.20, πραγματοποιηθήκε με επιτυχία η πρώτη άσκηση σεισμού στο σχολείο, σύμφωνα με το “Σχέδιο του Μνημονίου Ενεργειών για τη διαχείριση σεισμικού κινδύνου”  του ΟΑΣΠ. Θα επαναληφθούν κι άλλες παρόμοιες ασκήσεις εντός του σχολικού έτους.