sports_dayΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,
Την πρώτη Δευτέρα του Οκτώβρη κάθε σχολικού έτους γιορτάζεται η  Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Για το σχολικό έτος 2016-17 ως 3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού ορίζεται η 3η Οκτωβρίου 2016. Ο φετινός θεματικός της άξονας είναι: «Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός – Δικαίωμα για όλους».
Την ημέρα αυτή προβλέπονται να  υλοποιηθούν αθλητικές και άλλες δραστηριότητες στον χώρο του σχολείου. Επειδή ο προαύλιος χώρος του σχολείου μας δεν ενδείκνυται, λόγω εργασιών που εκτελούνται σ΄ αυτόν, ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε να μεταθέσει τις αθλητικές δραστηριότητες εκτός σχολείου, την Τρίτη 4 Οκτωβρίου 2016, με συμμετοχή όλων των μαθητών/τριών σε  πρόγραμμα αθλητικών δραστηριοτήτων, που θα διεξαχθεί  στο ΟΑΚΑ.

Απαραίτητα, κάθε παιδί πρέπει να έχει καπέλο, χαρτομάντιλα, φαγητό, νερό, μια αλλαξιά και να φορά αθλητικά παπούτσια.

Η Πρόωρη Υποδοχή και το Ολοήμερο πρόγραμμα για την Α΄ Δημοτικού θα λειτουργήσουν κανονικά.

Πατήστε εδώ, για να κατεβάσετε την υπεύθυνη δήλωση  συμμετοχής των παιδιών σας στη σχολική επίσκεψη στο ΟΑΚΑ.