Χθες, 26 Μαρτίου 2016, πραγματοποιήθηκε η τελετή  απονομής βραβείων του 8ου Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος “Πάμε Σινεμά;” στην Ελληνοαμερικανική Ένωση. Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ταινίες: “Η Διήμερη” και “Μάικ”.

Βραβεύτηκε η ταινία “Η Διήμερη” ως η 3η καλύτερη ταινία!

Συγχαρητήρια στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολικού έτους 2014-2015!

Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς: κ. Μπαλανίκα Αφροδίτη, κ. Κόρμπη Γιάννα, κ. Ηλιάκη Γιάννη, κ. Μπαζιάνου Χρύσα και κ. Κατσιαβάρα Αλεξάνδρα για τη βοήθειά τους στην υλοποίηση του προγράμματος!

Ευχαριστούμε τους εμψυχωτές-σκηνοθέτες κ. Νίκο Γιαννόπουλο και κ. Γιάννη Βολιώτη!

Ευχαριστούμε τον κόσμο, που μας στήριξε με την ψήφο του!

Ευχαριστούμε την Κριτική Επιτροπή του “Πάμε Σινεμά;”!

Ευχαριστούμε τους γονείς όλων των μαθητών του σχολείου για τη συνδρομή τους στη διεξαγωγή αυτού του εκπαιδευτικού προγράμματος, που ήταν μια  ανεπανάληπτη εμπειρία για όλους μας!