Αρχείο για "26 Νοεμβρίου 2015"

Το σχολείο θα παραμείνει κλειστό στις 2 Δεκεμβρίου 2015

enilikesΤο σχολείο  θα παραμείνει κλειστό την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015 λόγω ενδοσχολικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών από τον Σχολικό Σύμβουλο της 18ης Εκπ. Περιφ. ΔΕ Αττικής κ. Παπαχρήστο Κώστα, σύμφωνα με το υπ΄αριθμ. 61/20-11-2015 σχετικό έγγραφο του Σχολικού Συμβούλου.

27 Νοεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Θεάτρου στην Εκπαίδευση

ΠΑΓΚ. ΗΜ ΘΕΑΤΡΟΥ 2015Η 27η Νοεμβρίου έχει ορισθεί διεθνώς ως ” Παγκόσμια Ημέρα για το Θέατρο στην Εκπαίδευση”. Για το 2015 η εκδηλώσεις πραγματοποιούνται σε συνεργασία με την Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες καθώς και άλλους κατά τόπους φορείς, και φέρουν τον γενικό τίτλο:
“Μπροστά στις νέες προκλήσεις 2015: κι αν ήσουν εσύ;”
Θεατρικές Τεχνικές για ευαισθητοποίηση στα Ανθρώπινα Δικαιώματα και σε θέματα Προσφύγων
Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων θα πραγματοποιηθούν μεταξύ άλλων ημερίδες και βιωματικά σεμινάρια στην Αθήνα, στη Θεσσαλονίκη, στην Πάτρα, στα Τρίκαλα, στη Ρόδο και σε άλλες πόλεις.

Περισσότερες πληροφορίες και πλήρες πρόγραμμα των εκδηλώσεων υπάρχει στην ιστοσελίδα www.theatroedu.gr