2η ΠΑΝ. ΗΜ ΣΧ ΑΘΛΗΤ.

Την πρώτη Δευτέρα του Οκτώβρη κάθε σχολικού έτους γιορτάζεται η  Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Για το σχολικό έτος 2015-16 ως 2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού ορίζεται η 5η Οκτωβρίου 2015. Ο φετινός θεματικός της άξονας είναι: “Σχολικός Αθλητισμός-Συμμετέχω και Μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και Παραολυμπιακά Αθλήματα”, καθώς το 2016 είναι έτος διεξαγωγής Ολυμπιακών και Παραολυμπιακών Αγώνων.

Στο σχολείο μας την ημέρα αυτή θα ακολουθηθεί το παρακάτω ωρολόγιο πρόγραμμα:

1η ΩΡΑ 08:10-10:00 Α΄& Β΄

Ε΄& ΣΤ΄

Γ΄& Δ΄

ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ

ΜΕΡΟΣ

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 10:00-10:20
2η  ΩΡΑ 10:20-12:00 Γ΄& Δ΄

Α΄& Β΄

Ε΄& ΣΤ΄ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ

ΜΕΡΟΣ

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 12:00-12:20
3η  ΩΡΑ 12:20-14:00 Ε΄& ΣΤ΄

Γ΄& Δ΄

Α΄& Β΄

ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ

Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να φορούν αθλητικά παπούτσια, για να συμμετέχουν στις αθλητικές δραστηριότητες.

Σε περίπτωση κακοκαιρίας τα μαθήματα θα διεξαχθούν κανονικά, γι΄ αυτό οι μαθητές οφείλουν να έρθουν στο σχολείο διαβασμένοι και με τις σχολικές τους τσάντες, ενώ οι παραπάνω δραστηριότητες θα διεξαχθούν κάποια άλλη ημέρα.

Ετικέτες: , , ,