OLOHMEROΣας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την αριθμ. πρωτ. Φ. 50/660 / 86320 /Δ1/ 29.05.2015 εγκύκλιο της Δ/νσης Σπουδών, Προγραμμάτων και Οργάνωσης Π.Ε. του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ., καθώς και τους σχετικούς πίνακες – αιτήσεις αναφορικά με τη λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος για το σχολικό έτος 2015-2016 στις σχολικές μονάδες της χώρας, πως όποιος επιθυμεί να εγγράψει το παιδί του στο Ολοήμερο Πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2015-2016, μπορεί να προμηθεύεται το σχετικό έντυπο «Αίτηση-Δήλωση Γονέα/Κηδεμόνα» από τη Διευθύντρια του σχολείου και να το επιστρέφει συμπληρωμένο μέσω του παιδιού του στον υπεύθυνο εκπαιδευτικό του τμήματος.
Προς διευκόλυνση του σχολείου θα πρέπει οι αιτήσεις να επιστραφούν στο σχολείο μέχρι τις 12 Ιουνίου 2015. Η προθεσμία κατάθεσης της αίτησης λήγει στις 19 Ιουνίου 2015.

Για να δείτε τις  προϋποθέσεις της λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος Δημοτικών Σχολείων με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα (ΕΑΕΠ)  πατήστε εδώ.