Αρχείο για "6 Ιουνίου 2015"

3 Ιουνίου 2015: Πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης του σχολείου μας

Την Τετάρτη 3 Ιουνίου 2015 στο προαύλιο του σχολείου πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η γιορτή λήξης  του σχολείου μας για τη σχολική χρονιά 2014-2015. Τα παιδιά χόρεψαν, έπαιξαν και διασκέδασαν με την ψυχή τους. Υπεύθυνοι της γιορτής ήταν οι γυμναστές: κ. Τάσος Λαμπαούνας,  κ. Στέλα Κοκοβέ και  κ. Χρύσα Μπαζιάνου. Μας τίμησαν με την παρουσία τους: η Σχολική Σύμβουλος ΕΑΕ της 2ης Περιφέρειας Αττικής κ. Ρ. Χιουρέα, ο υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας κ. Δ. Γκότζος, ο Υποδιευθυντής του 3ου Γυμνασίου Αμαρουσίου κ. Χ. Καλλήνης, ο Πρόεδρος της Σχ. Επιτροπής ΠΕ του Δ. Αμαρουσίου κ. Ν. Παπαδάκος, η Αντιπρόεδρος της Σχ. Επιτροπής ΠΕ του Δ. Αμαρουσίου κ. Ελ. Βλάχου-Σταματάκη και ο Δημοτικός Σύμβουλος του Δ. Αμαρουσίου κ. Ν. Κάββαλος. Ευχόμαστε σε όλους να περάσετε ένα χαρούμενο καλοκαίρι!

Απονομή βραβείων του 9ου Διαγωνισμού “Παιχνίδι στα Μαθηματικά” στους μαθητές μας

DSC03127a

Σήμερα, Σάββατο 6 Ιουνίου 2015, στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου βραβεύτηκαν οι μαθητές μας για τη συμμετοχή τους και την επίδοσή τους στον 9ο Διαγωνισμό “Παιχνίδι στα Μαθηματικά” της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Συγχαρητήρια! στην Παπαγιαννούλη Δέσποινα,  τη Μουτσάτσου Γεωργιάννα, τον Κτόρη Αντρέα,  τον Ζαρίτα Βασίλη και την Ασλάνη Δέσποινα.

5 Ιουνίου: Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

DSC03092Χθες, 5 Ιουνίου 2015, οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης  μαζί με τα παιδάκια του 9ου Νηπιαγωγείου Αμαρουσίου τίμησαν την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος από κοινού. Έβαλαν τα γάντια τους  και μάζεψαν τα σκουπίδια από το προαύλιο, πήραν σκούπες και σκούπισαν. Τέλος, όλοι μαζί ζωγράφισαν ένα μεγάλο πανό για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος.

DSC03085a                    DSC03082a                           DSC03091a

Ετικέτες: ,