Αξιότιμοι Γονείς-Κηδεμόνες,
Αγαπητά μας παιδιά,

Στην εποχή μας, που η Ενωμένη Ευρώπη αποτελεί καθημερινή πραγματικότητα και η εκμάθηση ξένων γλωσσών είναι κάτι περισσότερο από αναγκαία, η Γαλλική και η Γερμανική Γλώσσα είναι απαραίτητα εφόδια για μια ολοκληρωμένη μαθησιακή πορεία αλλά και για μια επιτυχημένη επαγγελματική σταδιοδρομία.

Δεδομένου ότι στην αρμοδιότητά μας ανήκει ευρεία γεωγραφική περιοχή και, ως εκ τούτου, δεν είναι εφικτή η φυσική μας παρουσία σε όλα τα Δημοτικά Σχολεία της Β΄ Αθήνας, σας επισυνάπτουμε δύο επιστολές για τη σημασία και τη χρησιμότητα της Γαλλικής και της Γερμανικής Γλώσσας.

Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία είμαστε στη διάθεση σας στα τηλέφωνα:
6945547628: Θηρεσία Φωτιάδου (Σχολική Σύμβουλος Γαλλικής Γλώσσας) και
6945400976: Σοφία Ιωαννίδου (Σχολική Σύμβουλος Γερμανικής Γλώσσας).

Οι Σχολικές Σύμβουλοι
Θηρεσία Φωτιάδου                                                                                   Σοφία Ιωαννίδου
Σχ. Σύμβουλος Γαλλικής Γλώσσας                                    Σχ. Σύμβουλος Γερμανικής Γλώσσας

Πατήστε εδώ, για να διαβάσετε την επιστολή της Σχ. Συμβούλου της Γαλλικής Γλώσσας.

Πατήστε εδώ, για να διαβάσετε την επιστολή της Σχ. Συμβούλου της Γερμανικής Γλώσσας.