Αρχείο για "20 Μαΐου 2015"

Εισαγωγή μαθητών στα Πειραματικά και Πρότυπα Γυμνάσια για το σχ. έτος 2015-2016

προτυπα σχολειαΑπό τις 22 Μαΐου 2015 έως και τις 9 Ιουνίου 2015 ορίστηκε  το διάστημα υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για την εισαγωγή των μαθητών και μαθητριών στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Γυμνάσια για το σχολικό έτος 2015-2016. Οι ενδιαφερόμενοι γονείς και κηδεμόνες για την εισαγωγή των μαθητών στο Γυμνάσιο οφείλουν να υποβάλουν ηλεκτρονικά αίτηση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της Δ.Ε.Π.Π.Σ., στην οποία θα δηλώνουν το Πειραματικό ή Πρότυπο  Γυμνάσιο που επιθυμούν.  Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.

Ετικέτες: ,

Μάθημα Πρώτων Βοηθειών

Τη Δευτέτα 18 Μαΐου 2015 από τις 17:00 έως τις 21:30 πραγματοποιήθηκε το καθορισμένο σεμινάριο για τις Πρώτες Βοήθειες στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Τη διοργάνωσή του είχαν αναλάβει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και ο Σύλλογος Διδασκόντων. Συμμετείχαν εκπαιδευτικοί και γονείς. Ήταν ένα πολύ ενδιαφέρον μάθημα που αφορούσε επείγουσες καταστάσεις τόσο για τη ζωή των παιδιών όσο και των ενηλίκων. Ευχαριστούμε τον ομιλητή κ. Κρασαδάκη Χρήστο και όλους όσοι αναταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας.

Ετικέτες: ,