Αρχείο για "28 Ιανουαρίου 2015"

Κοπή πίτας 2015

Χθες, Τρίτη 27/01/2015, μετά την προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κόψαμε την πρωτοχρονιάτικη πίτα μας σε κάθε τμήμα του σχολείου και στον Σύλλογο Διδασκόντων. Ευχαριστούμε πολύ τα μέλη του Συλλόγου & Κηδεμόνων και ευχόμαστε σε όλους και όλες καλή χρονιά με υγεία, δράση και δημιουργία!

Εορτή των Τριών Ιεραρχών

ierarxes-620x330

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου 2015, η Εκκλησία μας εορτάζει τη μνήμη των Τριών Ιεραρχών, προστατών της παιδείας και των γραμμάτων. Η ημέρα, σύμφωνα με το Π.Δ. 201/1998 και τη σχετική διευκρινιστική εγκύκλιο (Φ.7/97/9629/Δ1/20-1-2015)του ΥΠΑΙΘ, αποτελεί σχολική εορτή και γι’ αυτό θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός του σχολείου. Η προσέλευση των μαθητών την ημέρα αυτή θα γίνει κανονικά στις 8:10 π.μ. Στη συνέχεια θα οδηγηθούν στην Εκκλησία με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών και μετά τη λήξη της Θ. Λειτουργίας, θα επιστρέψουν στο σχολείο, όπου θα πραγματοποιηθεί  σχετική εορτή (μόνο για τους μαθητές) και θα μοιραστούν οι άρτοι. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 10:45 π.μ.  περίπου. Το ολοήμερο την ημέρα αυτή δε θα λειτουργήσει.