ΕΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019, στο Σχολείο μας θα πραγματοποιηθεί γιορτή από τους μαθητές της Δ` τάξης στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων . Έναρξη 08:30 και λήξη 09:45 . Στη συνέχεια μαθητές και γονείς θα αποχωρήσουν καθώς την ημέρα αυτή δεν γίνονται μαθήματα και δεν λειτουργεί το Ολοήμερο πρόγραμμα .

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ Α` ΤΡΙΜΗΝΟΥ 2019-2020

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ 2ο ΚΑΙ ΤΟ 4ο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ . ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ :4η 06-09-2019 .

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ- ΤΕΛΕΤΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2019-2020 θα γίνει την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου στις 08:30 .

Στη συνέχεια οι μαθητές θα περάσουν στα τμήματά τους και όλοι θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους στις 09:30 . Οι γονείς της Α` τάξης θα ενημερωθούν από το Διευθυντή του Σχολείου στην αίθουσα τελετών μετά τον Αγιασμό .

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ-ΘΕΣΗΣ-ΣΧΟΛΙΚΟΥ-ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥ

Ανακοίνωση

Την Παρασκευή 14 Ιουνίου θα γίνει επίδοση Ελέγχων και απονομή Τίτλων Προόδου λήξης Σχολικού Έτους 2018-19 στους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών από τις 8.15΄ έως 10.00΄ π.μ. Την ημέρα αυτή δεν θα γίνουν μαθήματα, δηλαδή δεν θα λειτουργήσει το πρωινό  ωρολόγιο πρόγραμμα και τα τμήματα του ολοήμερου.

Ευστάθιος Βιτωράτος

Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους 2018-2019

Την Πέμπτη  13 Ιουνίου 2019  και ώρα 19.00

θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του Σχολείου μας η εορτή λήξης του σχολικού έτους  2018-2019.

Την ημέρα αυτή δεν θα γίνουν μαθήματα και με τη λήξη της γιορτής οι γονείς/κηδεμόνες θα παραλάβουν τα παιδιά.

Ευστάθιος Βιτωράτος

Ανακοίνωση

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω κρούσματος ιού COXSACKIE (νόσος χειρών, ποδιών, στόματος) παρακαλούμε να τηρούνται οι κανόνες υγιεινής με καλό αερισμό των χώρων και σχολαστικό πλύσιμο των χεριών και να συμβουλευτείτε τον παιδίατρό σας σε περίπτωση που το δικό σας παιδί εμφανίσει ανάλογα συμπτώματα.

Ανακοίνωση

Την Τετάρτη 22 Μαΐου 2019 δεν θα γίνουν μαθήματα (Απόφαση με Αρ. Πρ.: Φ.12.1/3028/29-3-2019 της Β΄ Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Αθήνας) λόγω Γενικής συνέλευσης και αρχαιρεσιών του Συλλόγου των εκπαιδευτικών.