Άρθρα για 7, Μάρτιος 2014

ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ Στόχος προγράμματος: Η κυκλοφοριακή διαπαιδαγώγηση των μαθητών μέσω βιωματικών διαδραστικών τεχνικών μάθησης.   Οι μαθητές του Ολοήμερου  με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την Κατερίνα Κρίκου στα πλαίσια του εκπαιδευτικού τους προγράμματος με θέμα την  κυκλοφοριακή αγωγή συμμετείχαν σε βιωματικό εργαστήριο που διοργάνωσε το Γραφείο Αγωγής Υγείας Π.Ε Α΄ΑΘΗΝΑΣ  και το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.Α.Σ.)… (συνέχεια…)

Με μεγάλη χαρά παραλάβαμε στην τάξη μας και αξιοποιήσαμε δημιουργικά τα βιβλία σε ρόδες με θέμα “Οι φίλοι μου κι εγώ”.   “Ο θεματικός σάκος ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ έχει ειδικό στόχο να απλώσει το χέρι στα παιδιά, που είναι  τα πιο ευάλωτα στα αναπάντητα ερωτηματικά και τους φόβους από τις δυσκολίες της ζωής. Στα βιβλία… (συνέχεια…)