Άρθρα για 24, Φεβρουάριος 2013

ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Στα πλαίσια του προγράμματος εξοικείωση των παιδιών  με την ιδέα  και την εικόνα της αναπηρίας ,οι μαθητές μαθαίνουν τη γραφή της Αφής ,τη γλώσσα των τυφλών ,τη braille. Ας  τα πούμε όμως από την αρχή….. Tο ελληνικό αλφάβητο της braille στην αρχή το μάθαμε φτιάχνοντας το με μικρές χρωματιστές πινεζούλες . Μετά έχοντας μπροστά μας… (συνέχεια…)

Οι μαθητές της Γ1 τάξης και η δασκάλα τους  κ. Αικ. Στύλου στα πλαίσια του προγράμματος εξοικείωση των παιδιών με την ιδέα και την εικόνα της διαφορετικότητας -αναπηρίας ,συμμετείχε στο πρόγραμμα της UNICEF  Σχολεία υπερασπιστές των παιδιών και με λόγια και εικόνες έφτιαξαν τα δικαιώματα των παιδιών σε animation.Την αρχή της προσπάθειας τους με τα… (συνέχεια…)