14 Δεκ 2012

Μεταμορφώνοντας τις χριστουγεννιάτικες μπάλες.

Συντάκτης: 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κάτω από: Eκπαιδευτικοί, Περιβάλλον, Σας προτείνουμε....

Μπάλες γεμιστές

Η Γκέλυ Βουρβούλη  από το bostanistas  μας προτείνει όμορφες ιδέες για  λαχταριστές χριστουγεννιάτικες μπάλες, Χωρίς έξοδα , διασκεδάζοντας αλλάξτε τις παλιές  χριστουγεννιάτικες μπάλες .

Οι διαφανείς χριστουγεννιάτικες μπάλες είναι λίγο βαρετές, εδώ που τα λέμε. Ιδού μερικές ιδέες για να γίνουν λίγο πιό μοδάτες φέτος.

Γεμιστές με ποπ-κορν. Πιθανόν να φαγωθούν απο παιδιά πριν την ώρα τους.

Γεμιστές με διάφορα ψεύτικα βατόμουρα – και ο,τι άλλο σχετικό σκεφτείτε.

Γεμιστές με πέρλες – για να μειώσετε την ποσότητα που θα χρειαστείτε, προσθέστε και λίγο ψεύτικο αφρό.

Γεμιστές με σοκολατένια M&M – (μακριά απο τον ήλιο, όμως).

Μπάλες από μαλλί.

Σας προτείνουμε άλλη μια  ιδέα για να μεταμορφώσετε τις παλιές σας μπάλες Οι εικόνες μιλούν μόνες τους, μαλλί κουμπιά, κόλα και έτοιμες,

Μπάλες ζωγραφιστές

Βλέπετε πόσο όμορφες έγιναν οι μονόχρωμες , ποιος ξέρει πόσων χρόνων ξεχασμένες ,μπάλες;

Τολμήστε, μπογιές πινέλα και εκφραστείτε!

Η  φύση παγιδευμένη μέσα σε μια χριστουγενιάτικη μπάλα.

Από

Ετικέτες: , ,

4 σχόλια προς “Μεταμορφώνοντας τις χριστουγεννιάτικες μπάλες.”

1. Μυρσινη Ανδρινοπουλου είπε:

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΙΑΤΙΚΗ ΜΠΑΛΑ. ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΑΝΗ ΜΠΑΛΑ ΜΕ ΒΑΜΒΑΚΙ [ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΕΜΑΤΗ] ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥΧΡΩΜΗ ΧΡΙΣΟΣΚΟΝΗ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.

2. 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ είπε:

ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ! ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΜΥΡΣΙΝΗ ΑΝ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗ ΦΕΡΕΙΣ ΝΑΤΗ ΔΟΥΜΕ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ

3. ΒΑΣΩ είπε:

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΜΟΥ ΜΠΑΛΕΣ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟ ΧΡΥΣΟ ΣΕ ΑΣΗΜΙ?

4. 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ είπε:

ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!