Άρθρα για 1, Δεκέμβριος 2012

…Χωρίς λόγια…!

…σώπα ο ένας, σώπα ο άλλος, σώπα οι πάνω, σώπα οι κάτω, σώπα όλη η πολυκατοικία και όλο το τετράγωνο. Κατάπιαμε τη γλώσσα μας. Στόμα έχουμε και μιλιά δεν έχουμε. Φτιάξαμε το σύλλογο του “Σώπα“. Μια πολιτεία ολόκληρη, μια δύναμη μεγάλη, αλλά μουγκή! Πετύχαμε πολλά, φτάσαμε ψηλά, μας δώσανε παράσημα, κι όλα πολύ εύκολα. Μόνο… (συνέχεια…)

“Ν’ αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.” Νίκος Καζαντζάκης, Ασκητική Εξοικονομώντας ενέργεια βάζουμε τον πλανήτη στην πρίζα.. ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ….. ΤΩΡΑ! …….ΜΠΟΡΟΥΜΕ !……. ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ Πηγή, Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών και Εξοικονόμησης Ενέργειας (ΚΑΠΕ) στο πλαίσιο του έργου “10ACTION” http://schooliki3.pblogs.gr Επενδύοντας… (συνέχεια…)

Διέγραψε τον άνθρακα από το Facebook! Ο Mark Zuckerberg είναι ο ιδρυτής και Γενικός Διευθυντής του Facebook. Στο προφίλ του στο facebook το relationship status είναι κενό, αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να αναγράφει «Παντρεμένος με τον άνθρακα». Προώθησε αυτό το βίντεο σε όλους τους φίλους σου και ζήτα από το facebook να δεσμευτεί ότι θα… (συνέχεια…)