Άρθρα για 27, Οκτώβριος 2012

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κόκκινη κλωστή δεμένη..(e-βιβλία) ……………………….

Σ’ αυτή  τη σελίδα θα μπορείτε να διαβάζετε  βιβλία που  με αγάπη διαλέξαμε για εσάς , θέλοντας να   παρασύρουμε κάποιους ,στο μαγικό κόσμο των βιβλίων. Αυτό  δεν αντικαθιστά  τη μαγεία του ξεφυλλίσματος , τη μυρωδιά και  τη συντροφιά ενός αληθινού βιβλίου  που είναι  μοναδική, Από την ώρα που το διαλέγεις  στα ράφια ενός βιβλιοπωλείου ή… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η γελοιογραφία στην εκπαίδευση

Posted on 27 Οκτωβρίου, 2012 κάνε ΚΛΙΚ στη φωτογραφία για τον ιστότοπο Η γελοιογραφία ως εικαστικό είδος  είναι από μόνη της ελκυστική, γίνεται αμέσως και απολύτως κατανοητή από τα παιδιά, που την αντιμετωπίζουν στην αρχή ως παιχνίδι, και στη συνέχεια ως πεδίο προβληματισμού και αφορμή γνώσης .  Έχει συγκεκριμένους κωδικές και, όπως, όλα τα είδη της Τέχνης… (συνέχεια…)